Login:
Hasło:
Nowości O firmie Regulamin Forum Kontakt


Koszyk jest pusty


Sposób użycia - przygotowania zębów

Aby akrylowe zęby wyglądały w ustach perfekcyjnie należy ściślle przestrzegać instrukcji którą niżej zamieszczamy.
Powodzenia

Zaczynamy
Pamiętajcie że musicie ściśle przestrzegać zasad zawartych w instrukcji.
Uwaga: W celu osiągnięcia najlepszych wyników, przeczytaj uważne tą instrukcję przed rozpoczęciem. Dzięki temu uzyskasz ogólny obraz tego, w jaki sposób odbywa się proces dopasowywania, co znacznie ułatwi Ci pracę.

Zestaw składa się z zębów akrylowych oraz kuleczek materiału termoplastycznego. Wskazówki: 1. Jeśli chcesz osiągnąć najlepsze wyniki, nie spiesz się. Bądź cierpliwy i nie działaj pospiesznie. Jeżeli zamierzasz założyć swoje nowe zęby łącznie z efektem piankowym, pamiętaj o tym, żeby założyć je odpowiednio wcześniej. 2. Jeżeli kupiłeś zestaw zębów górnych i dolnych, załóż najpierw zęby dolne. Założenie dolnych w momencie, gdy górne są już na miejscu jest trudne. Twoim zadaniem jest takie założenie zębów dolnych i górnych, by pozostawały względem siebie w odpowiednim ułożeniu. 3. Jeśli na początku noszenie fx-protezy okaże się niewygodne, wykonaj ponownie proces zakładania aż do momentu, kiedy poczujesz pełen komfort. Noszenie fx-protez , które powoduje choćby najmniejszy dyskomfort może doprowadzić do powstania na Twoich dziąsłach bolesnych otarć, które mogą goić się przez kilka dni, co nie jest przyjemne!
4. Podczas nakładania miękkiej masy termoplastycznej z tyłu akrylowej powłoki zębów upewnij się, ze powierzchnia powłoki jest sucha. Dzięki temu materiał termoplastyczny przyklei się do akrylu w miarę ochładzania się. 5. Pamiętaj, że w kontekście nakładania plastiku mocującego więcej nie znaczy lepiej. Użycie zbyt dużej ilości plastiku uniemożliwi Ci najlepsze dopasowanie. Zapewniamy dużą ilość plastiku mocującego, ale nie ma potrzeby wykorzystywania całego zapasu. Łatwiej jest dodać plastik tam, gdzie jest potrzebny, niż usunąć go po tym, jak już został wykorzystany. 6. Jeśli podczas zakładania powłoka akrylowa się złamie, można ją skleić z powrotem za pomocą kleju do paznokci akrylowych. Możesz nabyć taki klej w swojej lokalnej drogerii. Po sklejeniu, fx-protezy należy zostawić ją na noc przed założeniem. Należy postępować zgodnie z instrukcjami, tak jak zwykle.
Dopasowywanie Krok 1: Najpierw musimy dopasować kształt łuku protezy akrylowej do kształtu Twojego łuku zębowego. W tym celu Owiń każdą powłokę akrylową w osobny papierowy ręcznik.
Nawilż ręczniki papierowe wodą (po owinięciu nimi powłok akrylowych) i ogrzej je w mikrofalówce.
Ponieważ moce mikrofalówek różnią się między sobą, na początek zacznij od 15 sekund i jeśli to nie wystarczy stopniowo przedłużaj czas do maksimum jednej minuty. Spowoduje to lekkie, nieznaczne zmiękczenie akrylu.
Umieść fx protezę w jamie ustnej nad górnymi zębami. Uważaj aby się nie poparzyć .
Delikatnie dopasuj protezę - puki jest miękka.
Jeśli fx proteza jest zbyt wąska, spróbuj rozgiąć łuk, jeśli fx proteza jest zbyt szeroka lub spróbuj go zmniejszyć. Zachowaj przy tym dużą ostrożność! Akryl jest dość kruchy i złamie się, jeśli go zegniesz za bardzo lub też zbyt szybko.
Jak będziesz zadowolony z nowego kształtu łuku fx protezy, przytrzymaj ją w ustach przez 5 minut a następnie włóż do zimniej wody, żeby stwardniała.
Krok 2: Wsyp kulki materiału termoplastycznego (z torebki) do kubka z gorącą wodą. Ogrzej je przez kilka sekund w mikrofali aż zamienią się w miękki przezroczysty i jednorodny materiał.
Jak kulki będą mięknąć, staną się przejrzyste.
Wyjmij z naczynia plastik za pomocą metalowej łyżki i zroluj go w wilgotnych dłoniach by otrzymać formę krótkiego ‘węża’- wałeczek.
Szybko umieść i dociśnij plastik z tyłu -od wewnetrznej strony protezy- uważając, by nie umieścić nic na przedniej stronie protezy fX. Dla zestawów dla zębów dolnych i górnych, przygotuj dwie ‘kulki’ termoplastiku, jedną większą od drugiej i przygotuj formy ‘węża’. Większa kulka zostanie wykorzystana dla górnej fx-protezy, mniejsza dla dolnego szczęki. Postaraj się umieścić większość plastiku bezpośrednio za zębami. Po umieszczeniu i wygładzeniu plastiku mocującego z tyłu zębów przychodzi pora na włożenie ich do jamy ustnej.
Uwaga: Podczas procesu zakładania - dopasowywania nigdy nie wkładaj zębów do jamy ustnej gdy plastik jest gorący i nie zostawiaj ich tam aż całkiem nie wystygnie!!! Wyjęcie takich zębów może okazać się trudne lub tez niemożliwe bez pomocy dentysty!!!

Krok 4: Najpierw umieść fx protezę z powrotem w gorącej wodzie i trzymaj je tam przez 2 minuty. Kiedy zauważysz, że plastik mocujący jest przeźroczysty (miękki) wyciągnij go z wody i sprawdź temperaturę powierzchni językiem.< b>Nie poparz się
Kiedy temperatura będzie znośna, delikatnie dociśnij fx-protezy nad górnymi zębami. Podczas tego procesu zapewne będziesz chciał patrzeć w lustro. Upewnij się, że otwór pomiędzy dwoma przednimi zębami (nazywany linią środkową) jest dokładnie dopasowany do Twojej własnej linii środkowej i że dolny brzeg zębów (nazywany brzegiem siecznym) odpowiada Twojemu. Jest to bardzo ważne w celu osiągnięcia realistycznego efektu. Wykonaj tą czynność tak szybko, jak to tylko możliwe.
Gdy będziesz zadowolony z miejsca oraz ustawienia fx zębów, zamknij usta i wciągnij policzki do wewnątrz nad zębami. Spowoduje to przemieszczenie plastiku w górę i pomiędzy Twoimi zębami. Jeżeli plastik mocujący jest widoczny pod zębami, przesuń go w kierunku tyłu zębów i przegryź (pomoże to podczas dopasowywania fx protez). Ssij fx protezę przez 20 sekund, zdejmij z zębów, żeby ją rozluźnić. Włóż ją z powrotem do jamy ustnej i powtórz (ssij przez 20 sekund...) Powtórz kilka razy aż do momentu utwardzenia termoplastiku.
Przycinanie Krok 5: Najważniejszą rzeczą na tym etapie jest cierpliwość i unikanie pośpiechu. Będziesz potrzebować ostrego nożyka (albo żyletki, ale w tym wypadku musisz bardzo uważać) oraz cążków do paznokci lub małych nożyczek do manikiuru. Najpierw włóż zęby do zimnej wody na jedną minutę i załóż powrotem do jamy ustnej. Prawdopodobnie będziesz miał wrażenie, że są bardzo dopasowane. Nie wkładaj ich na siłę. Jeśli fx-proteza lekko się wygnie, możesz ją odchylić, by ułatwić założenie jej na zęby. Jeśli z tego samego powodu nie możesz założyć jej z powrotem do jamy ustnej, nic nie szkodzi. Będziesz musiał najpierw usunąć kilka podcięć. Krok 6: Najpierw usuń całość plastiku mocującego, który znajduje się za Twoimi przednimi zębami. Trzymając płaską, sieczną stronę fx protezy do góry, ostrożnie przetnij plastik wzdłuż śladu, który zostawiłeś przygryzając go. Usuń także nadmiar plastiku, który wydostaje się pomiędzy twoimi zębami. Po prostu usuń odrobinę i przymierzaj protezę tak długo, aż będzie dobrze leżała.
Zachowaj plastikowe ścinki na wypadek, gdybyś chciał ponownie dopasować urządzenie w przyszłości.
Gotowe !!!!!!!

Gotowe !!!!!!!

Kochani Pamiętajcie że cały fun w wypadku FX Protez polega na tym że może z nich korzystać kilka osób. Oczywiście po uprzednim odkażeniu i zdezynfekowaniu. Aby można FX protezy zastosować u innej osoby należy najpierw delikatnie usunąć plastik od protez.
Kolejny krok to rozgrzanie plastiku w gorącej wodzie i powtórzenie procesu od początku. I właśnie to ma sprawia że nasz patent jest tak niezwykły i przydatny w pracy charakteryzatora.
Konserwacja i przechowywanie

Pielęgnacja i konserwacja Po noszeniu FX Protez wyczyść swoje zęby z tyłu i przodu przy użyciu miękkiej szczoteczki oraz odrobiny płynu do płukania ust wykonując delikatne ruchy ścierające. Pozwoli to także na zabicie wszelkich bakterii, które pozostały na powierzchni urządzenia (najlepiej jest skorzystać z innej szczoteczki, niż ta, którą myjesz zęby). Przechowuj w plastikowym opakowaniu próżniowym (wystarczy dobrej jakości plastikowa torebka) z taką ilością płynu do płukania ust, by całkowicie zakrywał zawartość.

W celu długiego przechowywania (kilka miesięcy) wykorzystaj roztwór wody i wybielacza w stosunku 10 do 1.

UWAGA: Zbyt duża ilość wybielacza może uszkodzić powierzchnię akrylu.

Zrzeczenie się odpowiedzialności: Perman nie ponosi żadnej odpowiedzialności za brak uwagi lub też wykorzystanie przedmiotu niezgodnie z jego przeznaczeniem lub przez osoby niebędące profesjonalistami. Niniejszy produkt nie jest instrumentem medycznym przeznaczonym do wykorzystania medycznego lub dentystycznego. Produkt nie powinien być używany łącznie z aparatem ortodontycznym. Produkt może spowodować zagrożenie zadławienia się dla małych dzieci oraz osób, które nie posiadają pełnej władzy nad mięśniami jamy ustnej oraz gardła.

lub Edwardem