Login:
Hasło:
Nowości O firmie Regulamin Forum Kontakt


Koszyk jest pusty


Stawiamy na jakość

Wielokrotnie spotykamy się z pytaniem dlaczego np. sztuczna ręka jest taka droga ?

Prace które wykonujemy dla naszych odbiorców są na najwyższym światowym poziomie. Precyzja wykonania pozwala na robienie zbliżeń efektu. Efekty przez nas przygotowywane nadają się do kilkakrotnego wykorzystania - czyli można zrobić 100 dubli i efekt zawsze wygląda tak samo. Jednak mimo wszystko nie wiele osób wie ile czasu zajmuje wykonanie takiej jak ta na zdjęciach ręki.
Aby wszystko wyglądało właśnie tak - potrzebnych jest od 80 - 150 godzin pracy.
Im więcej jest czasu tym lepszy jest rezultat naszej pracy.

Najpierw wykonujemy bardzo dokładny odlew SILIKONOWY. Nastepnie przez wiele godzin rzeźbimy wszystkie detale jak na zdjęciu. Najpierw wykonujemy bardzo dokładny odlew SILIKONOWY. Nastepnie przez wiele godzin rzeźbimy wszystkie detale jak na zdjęciu.
Wykorzystując wszytkie znane techniki rzeźbiarskie doprowadzamy całość do możliwie największej precyzji.
Każda linia , każda zmarszczka muszą być widoczne. Wykorzystując wszytkie znane techniki rzeźbiarskie doprowadzamy całość do możliwie największej precyzji. Każda linia , każda zmarszczka muszą być widoczne.
Doprowadzenie całości do takiej precyzji zajmuje bardzo wiele godzin. I nie ma jakichś magicznych sposobów żeby otrzymać w końcowej fazie taki efekt. (...) Będąc w USA na kursie dla zawodowców myślałem że teraz skoro zapłaciłem tyle pieniędzy to mi pokażą jakąś super metodę żeby mając gipsowy odlew ucha prawego  zrobić  identyczne ucho lewe. Jakież było moje zdziwienie gdy wykładowca dał mi do ręki lewe ucho odlane z gipsu i kawałek specjalnej plasteliny mówiąc- no to na jutro przynieś wyrzeźbione identyczne ucho ale prawe. A jakiś super trik, magiczna metoda ??????
Ten się roześmiał i dał mi dłutko rzeźbiarskie – This is your magic wand. Powiedział.
Następnego dnia z elektroniczną suwmiarką sprawdził dokładność i precyzję wykonania mojej rzeźby Michal Kacprzycki (...) Doprowadzenie całości do takiej precyzji zajmuje bardzo wiele godzin. I nie ma jakichś magicznych sposobów żeby otrzymać w końcowej fazie taki efekt. (...) Będąc w USA na kursie dla zawodowców myślałem że teraz skoro zapłaciłem tyle pieniędzy to mi pokażą jakąś super metodę żeby mając gipsowy odlew ucha prawego zrobić identyczne ucho lewe. Jakież było moje zdziwienie gdy wykładowca dał mi do ręki lewe ucho odlane z gipsu i kawałek specjalnej plasteliny mówiąc- no to na jutro przynieś wyrzeźbione identyczne ucho ale prawe. A jakiś super trik, magiczna metoda ?????? Ten się roześmiał i dał mi dłutko rzeźbiarskie – This is your magic wand. Powiedział. Następnego dnia z elektroniczną suwmiarką sprawdził dokładność i precyzję wykonania mojej rzeźby Michal Kacprzycki (...)
Kiedy rzeźba jest już gotowa wykonujemy bardzo precyzyjne formy do odlewu. Materiał z którego zostanie wykonana forma to 70% sukcesu. Duża wiedza i doświadczenie w tego typu pracach w 99% pozwala nam trafnie dobrać odpowiedni materiał – każda z prac jest bowiem inna i każda wymaga dużej dbałości o to z czego i jak zostanie wykonana forma z którą pracujemy w dalszym etapie. Kiedy rzeźba jest już gotowa wykonujemy bardzo precyzyjne formy do odlewu. Materiał z którego zostanie wykonana forma to 70% sukcesu. Duża wiedza i doświadczenie w tego typu pracach w 99% pozwala nam trafnie dobrać odpowiedni materiał – każda z prac jest bowiem inna i każda wymaga dużej dbałości o to z czego i jak zostanie wykonana forma z którą pracujemy w dalszym etapie.
Kiedy mamy już gotowe formy możemy przystąpić do pracy nad silikonem. Praca na tym etapie jest bardzo skomplikowana wymaga wiele uwagi . delikatne zmiany w stanie skupienia silikonu mogą powodować ze cała praca jest do wyrzucenia. Kiedy mamy już gotowe formy możemy przystąpić do pracy nad silikonem. Praca na tym etapie jest bardzo skomplikowana wymaga wiele uwagi . delikatne zmiany w stanie skupienia silikonu mogą powodować ze cała praca jest do wyrzucenia.
Kiedy wszystko wyjdzie tak jak planowaliśmy, następuje kolejny żmudny proces tkania na silikonie. Tu akurat stosuje się znaną wśród specjalistów od FX metodę wymyśloną przez muzeum MadameTissot. Kiedy wszystko skończymy najczęściej efekt końcowy poraża. Ale nie to jest tu najważniejsze . Najważniejsze jest to że nasze wyroby idealnie się fotografują.
Niejednokrotnie w obiektywie kamery wyglądają lepiej niż w rzeczywistości. I o to właśnie chodzi – aby efekt doskonale się fotografował – a niestety z wykorzystaniem tanich i szybkich metod trzeba o tym zapomnieć. Palec ze śmiesznych rzeczy czy z lateksu nawet najlepiej oświetlony będzie wyglądał jak sztuczny . Kiedy wszystko wyjdzie tak jak planowaliśmy, następuje kolejny żmudny proces tkania na silikonie. Tu akurat stosuje się znaną wśród specjalistów od FX metodę wymyśloną przez muzeum MadameTissot. Kiedy wszystko skończymy najczęściej efekt końcowy poraża. Ale nie to jest tu najważniejsze . Najważniejsze jest to że nasze wyroby idealnie się fotografują. Niejednokrotnie w obiektywie kamery wyglądają lepiej niż w rzeczywistości. I o to właśnie chodzi – aby efekt doskonale się fotografował – a niestety z wykorzystaniem tanich i szybkich metod trzeba o tym zapomnieć. Palec ze śmiesznych rzeczy czy z lateksu nawet najlepiej oświetlony będzie wyglądał jak sztuczny .
W końcu efekt jest taki.
<b>Zobacz powiekszone zdjęcie tytułowe</b> W końcu efekt jest taki. Zobacz powiekszone zdjęcie tytułowe